Január 7.:
Megvédte címét a Futsal Magyar Kupa döntőjében a Gödöllő Bulls csapata.
Január 11.:
A Magyar Balett Színház Gödöllő támogatásáról döntött decemberi ülésén a képviselő-testület. A 2006 szeptembere óta városunkban dolgozó, s december elején nagysikerű előadással bemutatkozó társulat most újabb bemutatókra készül.
Január 11.:
Gödöllő önkormányzata 23 millió forintos költséggel felújíttatta a Szabadság téri Mária-oszlopot.
Január 18.:
Rendkívüli ülést tartott a képviselőtestület a Városházán, ahol egyhangúlag elfogadta a Gödöllői Kistérség Önkormányzatainak Többcélú Kistérségi Társulása társulási megállapodását és alapító okiratát.
Január 19.:
Februárban már olcsóban utazhattak HÉV-vel a Budapest környékén élő nyugdíjasok és a diákok. Ez volt az eredménye annak a tárgyalásnak, amelyet január 19-én tartottak a Megyeházán a Magyar Önkormányzatok Szövetsége és a Pest Megyei Közgyűlés szervezésében. A HÉV bérletárainak január 1-jével végrehajtott drasztikus, 400 és 1000 százalékos emelése ellen az agglomerációhoz tartozó települések polgármesterei mellett több civil- és érdekvédelmi szervezet is tiltakozott. Az eredményes megállapodás eléréséhez dr. Gémesi György polgármester és Fogarasiné Deák Valéria országgyűlési képviselő is hozzájárult.
Január 21.:
Átadták a Gödöllő Kultúrájáért-díjakat. A kitüntetettek: Fuszenecker Ferenc fotóművész és az Arpeggio Gitárzenekar.
Január 24.:
Gödöllőre látogatott az Amerikai Egyesült Államok nagykövete, April H. Foley, aki megtekintette a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóintézetet és a Caterpillar Rt-t.
Február 7.:
Kiosztották Gödöllőn az Év sportolója és edzője díjakat. Előbbi kategóriában a GEAC atlétája, Erdélyi Zsófia nyert, míg az utóbbiban Schubert László, a GEAC vívószakosztályának edzője lett az első.
Február 9.:
Gödöllő díszpolgárainak nevét őrző emléktáblát avattak a Polgármesteri Hivatal felújított alsó szintjén.
Március 9.:
Egyszerre három helyszínen, a művelődési központban, a Városi Múzeumban és a GIM Házban ünnepelték meg a Gödöllői Szövőműhely fennállásának 100. évfordulóját.
Március 15.:
Átadták a Gödöllő Városért-díjakat. A kitüntetettek: Bíró István, Széplaki Istvánné és dr. Bucsy László.
Március 21.:
Gödöllőre látogatott Mangasi Sihombing, Indonézia nagykövete, akit dr. Gémesi György polgármester fogadott.
Március 22.:
Átadták a Platán-házat. A Dózsa György úti irodaházat, amely a GÉV-Huniber Kft. kivitelezésében készült el, dr. Gémesi György polgármester és Csaba Antal, a GÉV-Huniber Kft. ügyvezető igazgatója adott át a nagyközönségnek.
Április 3.:
A gödöllői Másik Rádió ezentúl Calipso 93,6 néven sugározza műsorait. Az új igazgató B. Tóth László lett.
Április 11.:
Megkezdődött a jubileumi év a Gödöllői Városi Könyvtár új épülete 5 éves évfordulója tiszteletére.
Április 19.:
A Dr. Habsburg Ottó Baráti Társaság a Gödöllői Királyi Kastély dísztermében megszervezett éves találkozóján köszöntötte az idén 95 éves dr. Habsburg Ottót, a Páneurópai Unió elnökét, aki György fiával a tanácskozás előtt a kastélytemplomban szentmisén vett részt, melyet Szecsődi Péter plébános celebrált.
Április 21.:
A Gödöllői Értékvédő Közhasznú Egyesület – lakossági segítség révén – parkosítással megszépítette a Mária-oszlop környezetét.
Április 28.:
Fennállásának tizennegyedik évfordulóját ünnepelte a Gödöllő Táncegyüttes.
Április 29.:
Az Erzsébet Emlékév keretében, bemutatták Erzsébet királyné menyasszonyi ruhájának pontos másolatát a Gödöllői Királyi Kastélyban.
Május 19.:
A Múzeumi Világnap keretében a Gödöllői Városi Múzeum kiállításai a pénteki nyitástól a vasárnap esti zárásig ingyenesen várták az érdeklődőket.
Május 30.:
Mubarak Rasid al-Bua’anain, Katar állam nagykövete az arab országot bemutató kiállítást nyitott meg a Szent István Egyetemen.
Május 31.:
A gödöllői városháza földszinti nagytermében tartotta meg konferenciáját a Magyar Önkormányzatok Szövetsége és a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete. Téma a „Környezetünk és a felelős állattartás“ volt.
Június 1.:
Olasz – Magyar kulturális napot tartottak Gödöllőn. Az eseményen Ronchi dei Legionari városának küldöttei mellett részt vett Paolo Guido Spinelli, Olaszország budapesti nagykövete
is. A Könyv Ünnepe rendezvénysorozat keretében megnyitották a Doberdo és az Isonzo-völgy első világháborús emlékhelyei című fotókiállítást.
Június 2.:
82 éves korában elhunyt Halász József pedagógus, aki 2000-ben megkapta a Gödöllő Gyermekeiért és Ifjúságáért-díjat.
Június 5.:
Ismeretlenek eltulajdonították a kereszteket a Dózsa György úti temetőben lévő '48-as honvédsírokról. Az isaszegi csata áldozatainak emlékműve mellett található hat sír közül ötön volt vasból készült kereszt.
Június 6.:
Bemutatták annak a három kötetből álló könyvnek az első részét, amely Gödöllő történetét dolgozza fel. A kiadvány CD-ROM formában is megjelent.
Június 8.:
Bajnok, kupa- és szuperkupa győztes lett a Gödöllői Bikák futsal csapata.
Június 10.:
A Pedagógusnap keretében átadták a Gödöllő Gyermekeiért, Ifjúságáért-díjakat. A kitüntetettek: Márton Danku István, Solti Alpárné, Gergely Péter.
Június 10.:
A koronázási hétvége Erzsébet magyar királynévá koronázásának 140. évfordulóján vette kezdetét a királyi kastélyban. A háromnapos rendezvénysorozat keretében többek között bemutatták az Erzsébet királyné emlékezete képeslapokon című könyvet is.
Június 15.:
Szakmai tanácskozással egybekötött ünnepségen adta át a Magyar Önkormányzatok Szövetsége a Polgármesteri Ezüstlánc-díjat, valamint a Polgármesteri Arany Pecsétgyűrűt a királyi kastélyban. Polgármesteri Ezüstlánc-díjban prof. dr. Kvadra József Csenke (Szlovákia), és Samók Gyula Körösszakál polgármestere részesült. A Polgármesteri Arany Pecsétgyűrűt hárman vehették át, Fáki László Szigethalom, Horváth István Tác és Takáts Gyula, Villány polgármestere.
Június 20.:
A Gödöllői Sport Klub ifi labdarúgó csapata 10 év után ismét bajnoki címet szerzett Dobes Attila edző vezetésével.
Június 28.:
A Semmelweis napon átadták a Gödöllő Egészségügyéért-díjakat. A kitüntetettek: Dr. Solymos Katalin gyermekorvos, Varga Miklósné körzeti nővér.
Június 30.:
17. alkalommal ünnepeltük a Magyar Szabadság napját az Alsóparkban. A rendezvényhez kapcsolódó ünnepségen Sebestyén Márta énekes vehette át dr. Gémesi Györgytől a Magyar Szabadságért-díjat.
Július 6.:
103. születésnapját ünnepelte Kovács Sándorné Boros Erzsébet. Az évfordulón dr. Gémesi György polgármester és Pintér Zoltán alpolgármester köszöntötte Erzsike nénit.
Július 8.:
Július 8-tól egy héten keresztül Gödöllő vendégszeretetét élvezték azok a moldvai csángó diákok, akik Lészpedről a Gödöllői Értékvédő Egyesület segítségével jutottak el hazánkba. A tanulók ez idő alatt megismerkedtek Gödöllő nevezetességeivel, a magyar fővárossal, illetve pár napot eltöltöttek Balatonlellén, a város üdülőjében.
Július 11.:
Szirtes András, a Gödöllői Baptista Gyülekezet lelkipásztora, a hittudományok doktora 40 éves korában, súlyos betegségben elhunyt.
Július 28.:
Hazajöttek a kórházból a gödöllői négyes ikrek. Csákó Annamária május 27-én adott életet négy kislányának, Alexának, Nikolettnek, Ivettnek és Katinkának.
Augusztus 3.:
A hajnali órákban színesfém-tolvajok ellopták gróf Teleki Pál gödöllői bronz mellszobrát. A mintegy 40 kilogrammos szobrot a talapzatával együtt ledöntötték, majd az alakot lefeszítették. A kár mintegy 2,5 millió forint.
Augusztus 20.:
Az augusztus 20-ai ünnepség keretében tartott képviselő-testületi ülésen Szecsődi Péter kanonok plébános vehette át idén Gödöllő város díszpolgári címét.
Augusztus 26.:
Különleges műanyagból ismét elkészítették gróf Teleki Pál mellszobrát, amelyet fel is avattak a gödöllői Teleki Pál téren. A színesfémlopások visszaszorítása érdekében a MÖSZ előkészített törvénytervezetet nyújtott be a Miniszterelnöki Hivatalnak.
Augusztus 30.:
Ünnepélyes keretek között átadták a Tűztoronyházat Gödöllő belvárosában. Az épületet a beruházó Huniber Tűztorony Kft. ügyvezető igazgatója, Csaba Antal felkérésére Ullmann Péter premontrei perjel áldotta meg.
Szeptember 7.:
Térfigyelő kamerarendszer segítségével próbálja a Gödöllői Piac-üzemeltető Kft. kiszűrni a működési területén esetlegesen előforduló bűncselekményeket.
Szeptember 8.:
Tizenhetedik alkalommal rendezték meg Gödöllőn a sörfesztivált. A háromnapos összejövetelen széles zenei kínálatból választhattak az érdeklődők.
Szeptember 10.:
Dr. Mihály István rendőr ezredes, rendőrségi főtanácsos látja el a Gödöllői Rendőrkapitányság kapitányságvezetői feladatait.
Szeptember 13.:
Hatodik alkalommal vehettek át elismerést megbecsült gödöllői mesteremberek. A Gödöllő Vállalkozója-díjat a városháza dísztermében dr. Gémesi György adta át Kolozs Istvánnak és Szarvady Jánosnak.
Szeptember 23.:
Még soha nem volt annyi érdeklődő a Herosz helyi tagszervezete által életre hívott rendezvényeken, mint az Alsóparkban megrendezett IV. Gödöllői Acana Állatvédelmi Napon.
Október 5.:
Ünnepelni jött holland testvérvárosunkból, Wageningenből az a küldöttség, amelynek tagjai bekapcsolódva a városi programokba, a két település testvérvárosi megállapodásának tizenötödik évfordulójáról emlékeztek meg.
Október 9.:
A rendőrség elfogta azt a három férfit, akik augusztus 3-ra virradó éjjel ellopták gróf Teleki Pál bronzszobrát, és a talapzatát megrongálták. Ezt október 9-én sajtótájékoztatón jelentette be a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság.
Október 18.:
30 éves születésnapját ünnepelte a Gödöllői Városi Múzeum.
Október 20.:
Megjelent az Írók és múzsák Gödöllőn című könyv Gaálné dr. Merva Mária tollából. A mű az irodalmi élet jeles gödöllői kötődésű alkotóit és itt élő, vagy innen származó művészeit foglalja csokorba.
Október 27.:
Nagy sikerű, telt házas koncerttel ünnepelte meg 15 éves fennállását az Arpeggio Gitárzenekar a Petőfi Sándor Művelődési Központ színháztermében.
Október 29.:
Felavatták Körösfői-Kriesch Aladár bronz mellszobrát a Városi Múzeum előtti területen. Az alkotás a művész születésnapjának évfordulója előtt tiszteleg.
November 10.:
Átadták a megújult ravatalozót a Dózsa György úti temetőben. A mintegy tizennyolcmilliós beruházás során mind kívül, mind belül felújították az épületet.
November 16.:
A spanyolországi Valdemoro városából látogatott Gödöllőre küldöttség, hogy tárgyalásokat folytasson a két város jövőbeni, testvérvárosi együttműködéséről.
November 16.:
Nagyszabású tanácskozásra invitálta a Megyeházára a Magyar Önkormányzatok Szövetsége a színesfémlopások által érintett valamennyi felet. Ennek célja egy olyan, a parlamenthez benyújtandó javaslat kidolgozása volt, amely valamennyi az ügyben érintett jogszabály módosítására lehetőséget nyújtana. A konferencián a parlamenti pártok mellett az Országos Rendőr-főkapitányság, a rendészeti, a gazdasági, a környezetvédelmi tárca és a Miniszterelnöki Hivatal is képviseltette magát.
November 22.:
Döntött Gödöllő városának képviselőtestülete a Forrás Szociális Segítő és Gyermekjóléti Szolgálat áthelyezéséről a Tessedik Sámuel utcába.
December 2.:
Harmadik alkalommal tartották meg Gödöllőn, a Premontrei Szent Norbert Gimnáziumban a Nemzeti Együvé Tartozás Napját, melynek célja a magyarság összetartozásának elősegítése.
December 6.:
Gödöllőre látogatott Nabekura Shinichi, Japán Magyarországra akkreditált nagykövete.