Gödöllő

Városi Információs Portál

Alapértelmezett verzió English version
Polgárok Turizmus Ügyintézés Gazdaság Hírek
Eseménynaptár
H K Sz Cs P Sz V
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Önkormányzati hírek



Keresés:   
2011.02.25 20:07
Városi Sportdíj átadó – 73 kitüntetett
Nyomtatható verzió

Február 25-én rendezték meg a Városháza földszinti nagytermében a hagyományos Sportdíj átadó gálát, melyen a 2010-es év legkiemelkedőbben teljesítő gödöllői sportolóit díjazták.

 A hagyományainknak megfelelően először a GEAC Aranykoszorús jelvényeinek átadására került sor, majd a felnőtt egyéni kategóriákban adta át Mácsai Tamás, a Sportkuratórium elnöke a díjakat. Ebben a kategóriában megosztott harmadik lett Horváth Gergő, a Taekwon-do SE versenyzője, Czeba Mihály tanítványa, valamint Balázs Attila, a Kiskastély SE teniszezője. A második helyen ebben a kategóriában Benkó Réka vívónő végzett (edzője Bokor Gergely, míg az Év sportolója felnőtt egyéni kategóriában, a 2010-es eredményei alapján Benkő Ákos tanítványa, Deák Nagy Marcell atléta lett.

Utánpótlás egyéni kategóriában az Év sportolója 3. helyén Szekeres Eszter, a Vuelta SE ritmikus gimnasztikása végzett (edzője: Ladányi Beatrix), a 2. helyen Lakatos Dávid Taekwon-do SE (edző: Czeba Mihály), míg az Év sportolója utánpótlás kategóriában Pápai Márton atléta (edző: Benkő Ákos) lett.
A felnőtt csapatjátékos kategóriában a képzeletbeli dobogó 3. fokára Lukács Lilla (Vuelta SE, ritmikus gimnasztika, edző: Ladányi Beatrix) és Nagy Roland labdarúgó (Gödöllői Sport Klub, edző: Baranyai Pál) állhatott fel. A második helyen ebben a kategóriában szintén megosztott díjazás történt: Bajáriné Pesti Anikó röplabdázó (TEVA-GRC, edző Deme Gábor), valamint Sztricskó Mónika kosárlabdázó (Bocskai SE) vehették át az elsimerést.
Az Év Sportolója felnőtt csapatjátékos kategóriában első díjat kapott Gémesi Csanád vívó (GEAC vívó szakosztály, edző: Bokor Gergely).
Az Év Sportolója utánpótlás csapatjátékos kategóriában harmadik díjat kapott Switzer Nabil labdarúgó (Gödöllői SK, edző: Lovrencsics László), második díjban részesült Csoma Bianka röplabdázó (TEVA-GRC, edző: Szabados István) és Ravasz Melinda ritmikus gimnasztikás (Vuelta SE, edző: Ladányi Beatrix).
Az Év Sportolója ebben a kategóriában Janocha Bence akrobatikus tornász (Grassalkovich SE, edző: Kőhler Ákos) lett.

Dr. Gémesi György polgármester az Év edzője, valamint a Gödöllői Város Sportjáért Díjat adta át. Az Év edzőjének Benkő Ákos atléta mesteredzőt választották, míg Gödöllő Város Sportjáért Díjat az idén Árpás Gézának, a TEVA-Gödöllői Röplabda Club elnökének ítélte oda a sportkuratórium.
Ezt követően Pecze Dániel Sportügyi tanácsnok a Szövetségi országos egyéni bajnokságot nyert, illetve dobogós helyen végező sportolóknak adta át a díjakat, majd Gémesi György köszöntötte és jutalmazta a Jövő Reménységei kategóriában jelölteket.

További díjazottak: GEAC Aranykoszorúsai: Rétfalvi Antal (asztalitenisz), Dús Jetta (atlétika), Madarász Gábor (kézilabda), Herczeg Boglárka (kézilabda), Benkó Réka (vívás), Bankó Mihály (kosárlabda), Széles Zoltán (ladarúgás), Quintz György (röplabda), Tölgyes Ádám (Hallgatói Önkormányzat)
Szövetségi országos egyéni bajnokságot nyert, illetve dobogós helyen végező sportolók: GEAC egyéni serdülő atlétái: Újvári Bella, Moldován Horváth Katinka, Koós Blanka, Berényi Iván, Bencsik Dániel, 2. helyezettek: Nagy Imola, Törő Lajos; 3. helyezést értek el: Ajkler Eszter, Jenes Zoltán, Simonváros Zsombor. Csapatban: Serdülő lány csapat: Újvári Bella, Bozsik Dóra, Ajkler Eszter, Jászai Vanda; Serdülő kismaratoni csapat: Bencsik Dániel, Jenes Zoltán, Szénási Csanád.
GEAC vívói: bajnok: Bancsics Máté; csapatban: Újonc férfi kard csapata: Bancsics Máté, Gémesi Huba, Holló Áron, Matúz Márk, Morvai Dániel.
Gödöllői Taekwon-do Sportegyesület sportolói: bajnokok: Horváth Fruzsina, Tóth Dániel, Pluhár Máté, Sivatagi Gergő, Faragó Levente, Budai Bence, Szántai Barna, Osterling Ádám, Faragó Zétény. Csapatban: Grassalkovich SE leány gyermek hármas, kategória versenyszámban, tagjai: Kasza Viktória, Oláh Virág, Ilyés Zsanett.
Jövő reménységei: Miknyóczki Dóra (kosárlabdázó, Gödöllői Kosársuli SE), Szekeres Dóra (kézilabdázó, Gödöllői SE), Szűcs András (labdarúgó, Gödöllői Sport Klub), Kovács Martina (röplabdázó, TEVA-Gödöllői RC), Madácsi Réka (atléta, GEAC), Morvai Ákos (kardvívó, GEAC), Tóth Áron (taekwon-dozó, Gödöllői Taekwon-do SE), Benedek Dániel Tibor (taekwon-dozó, Gödöllői Contact Taekwon-do SE), Seregi Dominika (ritmikus gimnasztika, Vuelta SE), Pápai Benedek (atléta GEAC), Szlavkovszki Zsolt (akrobatikus torna, Grassalkovich SE), Tóvári Eszter (lovas, Gödöllői Lovas Sport és Hagyományőrző Közhasznú SE)

  

  

 
        
     

 
 



Látogatottság: 6439
Keresés

DÍJAK, ELISMERÉSEK

2018




2017






2016



2015




*

Városimázs filmek
Filmek - A Szecesszió Éve Gödöllőn
                                       

Időjárás

az

előrejelzése


Copyright © 2010
Gödöllő Város Önkormányzata
Adatvédelem|Médiaajánlat
Impresszum|Technikai információk|Oldaltérkép
Powered by Webgyár
Design by Monokrome Vision