A konferencia első részében az érdeklődők különböző előadásokat hallgathattak meg.
Darázs György, a Turisztikai Egyesület Gödöllő igazgatója a város és környéke turisztikai jelentőségéről, az idegenforgalom fontosságáról beszélt. Előadásában kiemelte Gödöllő és a régió turizmusának erősségeit, de szót ejtett a hiányosságokról is, illetve felvázolta azokat a jövőbeli lehetőségeket, melyek kiaknázása révén hosszabb távon (nemcsak egy napra) is vonzó lehet a város az idelátogatók számára.
Ruzsa László, a Gödöllői Üzleti Park igazgatója előadásában a vállalat nyújtotta szolgáltatásokkal ismertette meg a jelenlévőket: a Park fejlett infrastruktúrával és másoknál kedvezőbb árakkal kínálja ingatlanjait. Ipari telkeik, termelőegységeik és irodai helyiségeik színvonalas, modern környezetet és egyben terjeszkedési lehetőséget is biztosítanak a fejlesztés mellett döntő cégeknek vagy a kezdő vállalkozásoknak. Betelepülőik hosszú távú elképzelésekkel és a stabil működéshez szükséges feltételek biztonságával választhatják a Gödöllői Üzleti Parkot.
Gémesi György polgármester előadásában kifejtette: a cél Gödöllő öko-várossá válása, ami a megújuló környezeti-, gazdasági- és humán erőforrásokra épülhet majd. A fejlesztések irányába beletartozik az energiahatékonyság növelése, a működési költségek csökkentése, az értékmegőrzés, illetve értékteremtés, valamint egyensúly a természeti környezettel. Az ipar, a kereskedelem és a turizmus felfejlesztése jelenti azt az irányt, amerre Gödöllőnek haladnia kell a jövőben.
A prezentációkat követően került sor a Gödöllő Vállalkozója díj átadására (az elismerés Varga Árpád lokálpatrióta önkormányzati képviselő kezdeményezésére jött létre), melyet Gémesi György adott át Patócs Lászlónak, a Patócs Autóház igazgatójának és Szabó László személyszállító vállalkozónak.