Dr. Gémesi György polgármester és dr. Tőzsér János, a Szent István Egyetem rektorának köszöntőjét követően a szokásoknak megfelelően előbb a GEAC aranykoszorús jelvényeit vehették át a SZIE rektorától az egyetemen tanuló és ott kiemelkedően sportoló növendékek.
Az év sportolója egyéni felnőtt kategóriában a GEAC kardvívója, Gémesi Csanád lett, míg csapatjátékos kategóriában Kaptur Éva atlétát választotta Gödöllő városi Sport Közalapítványának kuratóriuma.
Az utánpótlás egyéni kategóriában Kovács Emma atléta, míg csapatjátékos kategóriában Hornyák Bernadett kézilabdázó kapott első díjat.
Az év edzője kategóriában megosztott első hely született: Czeba Mihály taekwon-do mester, valamint Navarrete József vívóedző érdemelte ki a legjobbnak járó elismerést.
A Gödöllő Sportjáért Díjat ezúttal Széplaki István, a TEVA-Gödöllői Röplabda Club korábbi elnöke vehette át.
A díjátadón jutalmazták a 16 év alatti egyéni és csapatbajnokokat, valamint a Jövő Reménységeit is, mintegy 100 sportoló részesült az idén valamilyen elismerésben.
*
Az év gödöllői sportolója 2014 elismerő címmel
kategóriánként a következő sportolókat díjazták:
Egyéni felnőtt: 1. Gémesi Csanád (kardvívó, Gödöllői EAC) 2.
Bontovics Babett (Gödöllői Taekwon-do SE) 3. Demetrovics Ádám (Gödöllői Muay
Thai- és Bokszegyesület, K1)
Egyéni utánpótlás: 1. Kovács Emma (dobóatléta, Gödöllői EAC)
2. Bancsics Máté (kardvívó, Gödöllői EAC) 3. Som Róbert (Gödöllői Taekwon-do
SE) és Kádár Norbert (Gödöllői Muay Thai- és Bokszegyesület, K1)
Csapatsport felnőtt: 1. Kaptur Éva (atléta, Gödöllői EAC) 2.
Széles Petra (röplabdázó, TEVA-Gödöllői RC) 3. Szekeres Eszter (ritmikus
gimnasztikázó, Vuelta SE)
Csapatsport utánpótlás: 1. Hornyák Bernadett (kézilabdázó,
Nemzeti Kézilabda Akadémia) 2. Kovács Adél (röplabdázó, TEVA-Gödöllői RC) és
Trézsi Norbert (kézilabdázó, Gödöllői KC) 3. Bali Zsófia (Gödöllői Taekwon-do
SE) és Papp Kinga (akrobatikus torna, Gödöllői Grassalkovich SE)
A Gödöllői Szövetség a Sportért különdíját kapta Szabóné
Ónodi Judit, a Gödöllői Sport Klub HUN-TER íjász szakosztályának versenyzője,
Szűcs Márta szenior kézilabdázó és Mácsár Gyula testnevelő, kézilabda edző.
A GEAC Aranykoszorús jelvényét kapták Mucsi Róbert, Atlétika szakosztály, Dávid Zsolt, Kosárlabda szakosztály, Mészáros Áron, Vívó szakosztály és Takács Márton, Asztalitenisz szakosztály.
Elismerésben részesült: Kecskés Balázs Fujinaga Karate Do Sportegyesület, Seregi Dominika VUELTA Sportegyesület, Lados Szilvia TEVA Gödöllői Röplabda Club, Tóth Emese Gödöllői Sport Klub - íjász szakosztály, Varsányi Botond Gödöllői Sport Klub – labdarúgó szakosztály, Horváth Léna Jumpers Tánc és Sport Közhasznú Egyesület, Kertész Viola Gödöllői Taekwon-do Sportegyesület, Tóbiás Boglárka Gödöllői Taekwon-do Sportegyesület, Alton Sophie Grassalkovich Közhasznú Sportegyesület, Papp Csenge Grassalkovich Közhasznú Sportegyesület.
Jutalmazták a szövetségi országos egyéni bajnokságot nyerteket és dobogós helyen végzetteket
Gödöllői Taekwon-do Sport Egyesület versenyzői: Bali Zsófia, Faragó Levente, Faragó Zétény, Tóbiás Boglárka, Osterling Ádám, Horváth Tamás, Polgár Patrik, Drobni Dániel, Kaluzsa Panna
GEAC – Atlétika szakosztály versenyzői: Fatér Zoltán, Kovács Emma, Príma Balázs, Kerekes Marcell, Fekete Ábel, Renner Luca, Szamosi András, Simonváros Csanád, Kriszt Katalin, Kondrák Réka, Magyari Benedek, Mihály Ádám, Foki Vilmos, Szemjanyinov Paula, Glaser Zina
GEAC – Vívó szakosztály versenyzői: Hanz Lilla, Holló Áron
Jumpers Tánc- és Sport Közhasznú Egyesület versenyzői: Horváth Léna, Virágh Gyöngyvér
Bike Zone Gödöllői Kerékpáros Egyesület: Kiss Emma Lotti, Rónay Bálint
Jutalmazták az országos bajnokságot nyert csapatokat:
GEAC atlétika, 7próba női ifi csapat: Ajkler Eszter, Kovács Emma, Renner Luca
GEAC atlétika, ifi fiú csapat: Esztergály Koppány, Grnács Krisztián Kerekes Marcell, Prima Balázs,
GEAC atlétika, ifi leány csapat: Ajkler Eszter, Kovács Emma, Renner Luca, Szemjanyinov Paula
GEAC atlétika, serdülő rúdugró fiú csapat: Magyari Benedek, Mihály Ádám, Simonváros Csanád, Szamosi András
GEAC atlétika, serdülő rúdugró leány csapat: Frei Dalma, Kondrák Réka, Kriszt Annamária, Szikszai Rebeka
GEAC atlétika, újonc fiú csapat: Fekete Simon, Ferenc Ákos, Magyari Benedek, Mihály Ádám
Grassalkovich SE, 11-16 kcsp. leány hármas csapat: Darabont Zsanett, Kőhler Kitti, Szabó Csilla
Grassalkovich SE, 11-16 kcsp. vegyes páros csapat: Nyerges Anna, Trézsi Richárd
Grassalkovich SE, 12-18 kcsp. leány hármas csapat: Alton Sophie, Papp Csenge, Papp Kinga
Grassalkovich SE, School Class kcsp. leány hármas csapat: Darabont Júlia, Lőrincz Boglárka, Zamecz Kitty
TEVA-GRC, V-VI. kcsp. strandröplabda csapat: Kovács Adél, Lados Szilvia
GEAC vívás, újonc női tőr csapat: Erdős Hanna, Hanzl Lilla, Zászkaliczky Piroska, Zsótér Lilla
GEAC vívás, kadét férfi kard csapat: Holló Áron, Matúz Márk, Morvai Ákos, Lebek Marcell
A Jövő Reménysége díjasok: Kertész Viola, Gödöllői Taekwon-Do Sport Egyesület, Czink Szonja Vuelta Sport Egyesület, Varjú Dominik Gödöllői Muay Thai és Box Egyesület, Csernyánszky Sára GEAC atlétika szakosztály, Mihály Ádám GEAC atlétika szakosztály, Hemmert Yvone TEVA Gödöllői Röplabda Club, Révész Márton GEAC vívó szakosztály, Magyary Lenke Gödöllői Sport Klub íjász szakosztály, Biszák Ottília Gödöllői Sport Klub kosárlabda szakosztály, Molnár Bálint Gödöllői Sport Klub kosárlabda szakosztály, Schleer András Gödöllői Sport Klub asztalitenisz szakosztály, Pervai László Gödöllői Sakkbarátok Egyesülete, Kelemen András Saino Karate Do. Közhasznú Sportegyesület