A kitüntető díjakat 2010. szeptember 14-én vették át az érintett települések polgármesterei. Érdekesség, hogy e három város adja 2011-ben a magyar EU-elnökség vidéki helyszíneit.
A nagyvárosok (20.000 lakos fölött) versenyét Gödöllő nyerte meg a 2008-as bronzérmes Szentendre és a két helyet javító Keszthely előtt. Gödöllőnek gazdag történelmi hagyományai, impozáns kulturális élete és jó hírnevű egyeteme van. Ennek köszönhetően rendre előkelő helyen szerepelt a rangsorban. 2009-ben azonban a korábbi éveknél jóval több pozitív témával lépte át a média „ingerküszöbét”.
A város kommunikációjában teljes mértékben tetten érhető a tudatosság: egyértelműen a fejlődő, megújuló, prosperáló nagyváros képe rajzolódott ki a médiamegjelenések tükrében. Városunkról kifejezetten sok hír jelent meg a kutatási időszakban, amelyeknek döntő többsége pozitív imázsformáló erővel bírt:
- Gödöllő a legtöbb benyújtott európai uniós pályázaton sikeresen szerepelt; ennek eredményeként valósulhat meg a jelenleg folyó Főtér projekt, a Norvég Alaptól elnyert támogatásnak köszönhetően megújulhatnak a város történeti emlékei, és uniós támogatásnak köszönhetően épülhetett fel a Zöld Óvoda.
- Számos felújításról és beruházásról számolt be a média 2009-ben, többek között a kastélyfelújítást és az Ipari Parkot említi a vizsgálat.
- Oktatási fellegvárként jelent meg a város a nyilvánosságban: A Damjanich János Általános Iskola felújításával és kibővítésével európai színvonalú intézmény jött létre, hasonlóan Zöld Óvodához, aminek környezettudatos kialakítása a legkorszerűbb elvárásoknak is megfelel.
- Gödöllő kulturális eseményeiről is sok híradás jelent meg a sajtóban. A kastély mellett a város kulturális élete is rendkívül gazdag és jelentős.
Dr. Gémesi György megköszönve az elismerést, kiemelte: Az elmúlt években a város fejlesztése és az ehhez kapcsolódó kommunikáció tudatos koncepció mentén zajlott. Ennek köszönhetően már az elmúlt években is a legjobb tíz között szerepelt. Ez a díj elismerése annak, hogy Gödöllőn színes, és rendkívül magas színvonalú kulturális élet alakult ki, a főváros mellett itt egy új kulturális központ jött létre. Mint mondta: Gödöllő neve ma az egész országban, de az országon kívül is pozitívan cseng. Fontos, hogy ezt az imázst, amit sikerült kialakítani, a továbbiakban is fenn tudjuk tartani.
A polgármester megjegyezte, érdekes, hogy a díjat az a három város nyerte el, amelyik jövőre az európai uniós elnökség helyszíneit is adja.